Wróć do strony głównej Gra w kości - Zasady gry

Wiesz czym jest Ruletka czy BlackJack? Przekonaj sie na wlasnej skorze!


Zasady do gry w kości z początku mogą wydawać się trudne lecz po zapoznaniu się z nimi i sumiennej praktyce w końcu każdy może nauczyć się tej ciekawej gry. Przede wszystkim, jak to w każdej grze hazardowej, należy odróżniać zakłady dobre od tych złych i odpowiednio zarządzać swoimi środkami finansowymi. Takie postępowanie ułatwi każdemu początkującemu graczowi wspinanie się coraz wyżej po szczeblach drabiny sukcesu.

Po tym krótkim wstępie należy przejść do opisywania zasad gry. Na początek powinniśmy się skupić na rzucie wyjściowym. Jeżeli w trakcie takiego rzutu wypadnie 7 lub 11 to wtedy jest to zakład "pass line" i taki zakład wygrywa, jeżeli natomiast będzie "don't pass" to jest to zakład przegrany.

Więc zasady gry pozwalają na obstawianie zakładów przeciwko sobie. Zmienianie częściowe zakładów w trakcie gry wydaje się być niemądre, ponieważ wiele z nich może być wykluczonych w trakcie gry i możemy zostać tylko z zakładami, których chcieliśmy uniknąć. Na szczęście rozdający w kasynie częściej okazuje się naszym sprzymierzeńcem niż wrogiem, jeżeli uczymy się na własnych błędach.

Grając online oczywiście nie możemy się pomylić, ponieważ program zapewnia, że nie pomylimy zakładów. Ogólnie rzecz biorąc zasady gry w kości sprowadzają się do każdego pojedynczego zakładu i reguł jak i kiedy można taki zakład zrobić.


Najlepiej zacząć od zasad dotyczących "rzutu wyjściowego". Jeżeli w rzucie wyjściowym wypadnie 7 lub, 11 (co zasady w kościach określają jako naturalne) zakład "pass line" wygrywa, a zakład "don't pass" - przegrywa. Runda zakończona. Jeżeli w rzucie wyjściowym wypadnie 2, 3 lub 12 (nazywane "craps") zakład "pass line" przegrywa, a zakład "don't pass" wygrywa, lub jest remis. Zakład "don't pass" remisuje w momencie, gdy wypada w rzucie wyjściowym 12.

Jeżeli w rzucie wyjściowym wypadnie 4, 5, 6, 8, 9, lub 10 wtedy taka liczba staje się "punktem". W tym punkcie (HA!) rozdający umieszcza na stole krążek ze słowem "ON" na liczbie, która wypadła. Ma to przypominać grającym, że sesja już trwa i jaka jest liczba punktu. Zanim jednak rozdający to uczyni, krążek będzie leżał poza stołem z "OFF" do góry. Każdy z zakładów "pass line" i "don't pass" w tym momencie jest w stanie zawieszenia i oczekuje na dalszą akcję, które zdecydują o jego losach.

Gracz będzie wyrzucał kości do chwili, w której stanie się jedna z dwóch rzeczy: jeżeli wyrzuci liczbę, która została oznaczona jako punkt (sukces! to się nazywa robieniem punktu) zakłady "pass line" wygrywają a przegrywają zakłady "don't pass".

Jeżeli siedem zostanie wyrzucone przed liczbą punktu (porażka! nazywamy to wypadającą siódemką "sevening out"), zwycięzcami są przeciwnie niż w poprzednim wypadku zakłady "don't pass line" - zakłady "pass line" przegrywają. W obu wypadkach runda jest zakończona. Zasady rządzące rzutem wyjściowym ustawiają porządek i stan dla wszystkich innych zakładów.


Wiesz czym jest Ruletka czy BlackJack? Przekonaj sie na wlasnej skorze!
Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Kontakt | Regulamin | Reklama | Polityka prywatności
(c) 2008 Banerco Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis ma charakter informacyjny i nie ma na celu propagowania żadnej formy hazardu.